ODKLADACI PRACOVNI STRANA

Historie kávy Vittoria Adriano Caffè se začala psát teprve nedávno. Od roku 2000 se zabýváme obchodem s praženou kávou a jejím prodejem v České republice. V roce 2012 jsme oslovili celkem 18 pražíren z Evropy (Česká republika, Slovensko, Itálie, Španělsko, Portugalsko, Francie) a jednu z Jihoafrické republiky, aby pro nás vytvořili kávovu směs pro přípravu espressa dle našich představ. Se skupinou přátel a kávových nadšenců jsme průběžně ochutnávali všechny vzorky (většinou 2-3 od jedné pražírny) a zaznamenávali jsme si naše názory na jednotlivé směsi. Poté jsme ochutnávky prováděli několikrát opakovaně i na dalších nových vzorcích a chuťové výsledky jsme porovnávali se záznamy z minulosti. Chuťový vjem většiny zúčastněných a také současně schopnost jednotlivých pražíren udržet dostatečnou stabilitu v průběhu času nakonec rozhody a vznikla směs pro naši novou kávu Vittoria Adriano, pojmenovanou po našich dětech Viktorii a Adrianovi.

V současnosti tuto kávu dodáváme našim partnerům v České republice, na Slovensku a na Ukrajině.

Viktorce bylo v době vzniku této značky 9 let a Áďovi 1 rok. Otisky jejich rukou, které se tehdy za účelem vzniku značky pořídily, jsou součástí grafického řešení obalu.

Symbolicky si naše děti o několik let později podali ruku přímo s farmáři, kteří pěstují kávovníky a produkují zelená kávová zrna. Tyto s našimi partnery v současnosti formou přímého nákupu nakupujeme pro naše další produkty v nabídce.

Tzv. "fresh" mlýnky, které jsme na český trh začali dodávat jako jedni z prvních, melou každou porci kávy v reálném čase čerstvou. Tím zabezpečují maximální možnou ochranu suroviny před "větráním" a degradací před přípravou esprssa či jiného kávového nápoje. To vše pro přípravu nápoje na nejvyšší možné úrovni.

Výběr vhodného mlýnku je dobré pečlivě uvážit. Při jeho výběru hraje roli nejen jeho schopnost připravit / namlít určitý počet porcí kávy denně, ale také to, zdali budete připravovat nápoje pouze z jedné nebo více směsí nebo předpokládané průběžné vytížení provozu a další faktory. Při výběru vhodného mlýnku vám rádi poradíme.

Společnost Fiorenzato je držitelem certifikací Istituto Nazionale Espresso Italiano.